Witam Wszystkich serdecznie ! Zapraszam do mojego świata tego zwykłego i tego z pasjami ...

środa, 30 września 2015

Może inny rodzaj literatury - przeczytane

Dla odmiany, bo ja jestem troszeczkę otwarta na inną literaturę to we wrześniu przeczytałam jeszcze  dla odmiany ;)
Czy to jest dla dzieci czy dla młodzieży nie istotne, te ryby mają coś w sobie co mnie fascynuję i nie mogłam nie wzejść tej pozycji ;) I nie zawiodłam, się jest to świetne wydanie fajnie ilustrowane.W niej to znajdziemy bardzo dużo  pouczających jak i ciekawych informacji . Przyjemnie spędziłam czas wśród podwodnych morskich stworzeń ;) Warto sięgać po tego typu literaturę - muszę sobie jeszcze coś podobnego wynaleźć  :)))

Masa -O porachunkach Polskiej Mafii
U nas podobno mafii nie było, tak twierdziły organy władzy . Są tu fakty zdarzenia, o których słyszeliśmy lub obiły nam się o uszy w swoim czasie, a może potraktowaliśmy to jako wzmiankę że zdarzył się wypadek . Spodziewałam się chyba czegoś mocniejszego  i mój syn który już kończy tę pozycję ma podobne odczucia, ale to nie jest thriller tylko literatura faktu,  więc jeśli chcemy się dowiedzieć jak działały grupy zorganizowane  jak walczyły między sobą to warto po tę książkę sięgnąć ja się tylko cieszę że już tego zjawiska na taką skalę nie ma , pamiętam moment jak się mówiło że haracze trzeba płacić ....nie zachęcam ale tez nie odradzam kto ma ochotę niech przeczyta . 2015 r wy
Anna Laudańska -Chalepianka Zapiski z Krety 
Jeśli ktoś planuje wycieczkę na Kretę to ta pozycja jest świetnym przewodnikiem po wyspie. Można w niej znaleźć ciekawe miejsca warte obejrzenia ( ja bym chciała zobaczyć na pewno trzy ) Autorka oprowadza nas również po regionalnych kuchniach z bardzo dużą dokładnością, umieściła nawet parę przepisów jak i informację gdzie co i za ile. Podaję nawet linki do stron internetowych by zainteresowani mogli sobie co nieco jeszcze  dokładniej doczytać, lub po prostu, zarezerwować miejsce lub  stolik . Fajna podróż ze ślicznymi ilustracjami 2015 r wy
Wyzwanie :Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę 

A może tym razem coś dla siebie wybierzecie -  a może coś polecicie :)
pozdrawiam serdecznie i miłych lektur życzę :))))

10 komentarzy:

 1. Chalepianka Zapiski z Krety ciekawi mnie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś planuje wypad na wyspę to na pewno z tej pozycji się dowie chociażby jak się ustawić cenowo by na przykład skosztować regionalnych przysmaków :)

   Usuń
  2. Ja marzę o takiej wycieczce :)

   Usuń
  3. To polecam tę pozycję na pewno się nie zawiedziesz i fajnie zaplanujesz wycieczkę ;)
   pozdrawiam

   Usuń
 2. "Rekiny i morskie potwory"! poczytałabym sobie ją (niekoniecznie na dobranoc), bo nigdy nie czytałam czegoś takiego, ale czuję, że podobałaby mi się bardzo:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez obaw do poduszki może być bo to nie jest wersja o wypadkach, tylko o życiu morskich stworzeń ;) Tyle wspaniałości jest w wodzie a tak na prawdę niewiele o nich czasami wiemy , kiedyś ktoś powiedział "badamy wszechświat a nie znamy tego co na ziemi czyli głębin" ;)
   pozdrawiam

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. We wrześniu nie było źle i dobre pozycję mi się trafiły ; )
   pozdrawiam

   Usuń
 4. Ja ostatnio często oglądam programy o rekinach. To niesamowite stworzenia. Ta książka o rekinach musi być super:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajna nie powiem mnie fascynuję te ryby to i z miłą chęcią mogę je oglądać - o a ja dawno na program o nich nie trafiłam trzeba zmienić kanał ;)

   Usuń