Witam Wszystkich serdecznie ! Zapraszam do mojego świata tego zwykłego i tego z pasjami ...

czwartek, 9 marca 2017

Przeczytane parenaście dni temu ;)


Iwonka dała mi do myślenia: książka gdzie nie ma grozy to pomijamy kryminały / thrillery hmmm to obyczajówka wchodzi w grę, ale żeby było bez smutasów  i mądrze ula la i klapa bo z tego co kojarzę to zawszę coś się przydarza nie miłego.
Podsumowując krótko 5 przeczytanych  pod tym kontem będzie zagadkowo, bo nie chcę zdradzić fabuły:- ta od razu odpada to dla osób co lubią ten gatunek

3. Liliana Fabisińska, Agnieszka Krawczyk, Remigiusz Mróz, Gabriela Gargaś, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Marta Obuch -  Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
Mamy tutaj krótkie opowieści wymienionych  autorów,  o wspólnym temacie który ma łączyć te opowiadania: księgarnia pana Alojzego i czas tuż przed Wigilią.  Zaczyna pani Liliana i kończy historią łączącą wszystkie w całość fajnie to wyszło. Różnie to bywa w życiu czy dzieci są czemuś winne no nie, czy słuszne zostały podjęte decyzje no i jak to bywa jedni mają wiele, a inni tylko siebie albo  jeszcze gorzej są sami...424 st 2016 r wy
Wspaniali autorzy mam ochotę coś z ich dzieł przeczytać jeszcze ;)

- smutno tak jak wokół  nas- wiele się dzieje.  Z boku wydaje się sielanka, bo cóż im może brakować, a jednak w duszy może co innego grać, a pozory trzeba stwarzać ... ale i w bajkach nie jest tak pięknie na początku ;) Z tych opowieści płynie mądrość albo bardziej możemy wysnuć morał lepiej brzmi :)


 4. Monika Wawrzyńska - Jak odchudzić kota ?
Uwolnij swoją twórczość z szuflady - II nagroda w konkursie literackim
Pani mieszka w mej okolicy to trzeba przeczytać :) Tytuł nie każdego może przyciągać, bo to nie o zwierzątko chodzi tylko o naszą bohaterkę :) Opowieść jest fajna, tutaj parę kilogramów nadto z którymi trzeba się rozprawić, są mężczyźni hmmm tylko który to ten ... moje ale ja nie lubię powtarzania tego samego tekstu w dosłownym tego rozumieniu ;) Mam nadzieję że będzie kolejna książka tak jak ta lekka i przyjemna w czytaniu :) 196 st 2015 r wy

- jakiś tam czas z życia kobitki taka opowieść hmmm  w obyczajowych książkach mądrość, oj zależy co kto pod tym pojęciem rozumie ;) to by było to ?

5. Justyna Kopińska - Polska odwraca oczy
To reportaże zdarzeń które miały miejsce, o których było głośno kiedyś, lub teraz o nich się mówi, bo przestępca ma wyjść na wolność. Parę przypadków   i jakże wielka nieudolność przepisów, prawa aż nie chce się wierzyć, że tak to wygląda. To nie bajka to fakty zebrane przez dziennikarza śledczego czyli autorkę. 230 st 2016 r wy

 - brutalna prawda i absurdy rzeczywistości ...odpada

1 ,4  chyba najlepiej wypadły w tym podsumowaniu biorąc pod uwagę minimum smutasów coś się dzieje, lekkie czytadła do poduszki ;)

Dla mnie wszystkie były ok bo ja potrzebuję odmiany jak wiecie raz musi powiać grozą i tajemniczością  bym potem mogła zanurzyć się w perypetiach kobiecych spraw ....:)
Razem strony przeczytane: poprzednie 3964 + 576+  obecne 17 86 = 4148

Czego życzyć ? książek z którymi miło spędzimy czas
Pozdrawiam serdecznie

 

22 komentarze:

 1. Tylko "polska odwraca oczy" u mnie gościła, zapisuję pozostałe w kolejkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym miesiącu fajne mi się trafiły może Asiu coś Ci przypadnie do gustu :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze je też trzeba znać, na inne przyjdzie czas ;)

   Usuń
 3. Zawstydzasz mnie, bo wciąż twierdzę, że lubię polskich autorów, ale względem Twoich lektur, to jest pusta, niczym nie poparta mowa trawa. O odchudzeniu kota (niekoniecznie dosłownie) już w tej chwili zaczęłabym czytać:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grunt, że wiesz co dzieje się na naszym podwórku i zachęcam czytaj naszych pisarzy bo literatura jest jakby nie patrzeć na wysokim poziomie :)

   Usuń
 4. I tego Tobie życzę - przyjemnego czytania !

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja utknęłam w jednej książce i wyjść z niej nie mogę. Książka ma osiemset stron więc w sumie nic dziwnego. I jest tak dobra, że aż ją powoli czytam żeby się za szybko nie skończyła;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to ciekawa jestem co też czytasz mam nadzieje, że niebawem pokarzesz przeczytane :)

   Usuń
 6. Tak to jest bardzo ważne miło spędzać czas z książką:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze to fajny wieczór, mile spędzony jak ciekawa akcja :)

   Usuń
 7. Dwie ostatnie pozycje bardzo mnie zaciekawiły, spróbuję je odszukać i przeczytać,dzięki i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. dziekuję za fantastyczne opisanie książek Beatko kilka mnie zaciekawiło;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie muszę przeczytać książkę Kopińskiej... *_*

  OdpowiedzUsuń
 10. Beatko, widzę że mamy to samo, wybieram różne książki, najczęściej w zależności od nastroju.
  Świetny wynik!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu w jednym temacie no nie da się za długo siedzieć - dreszczyk mile widziany ;)

   Usuń