Witam Wszystkich serdecznie ! Zapraszam do mojego świata tego zwykłego i tego z pasjami ...

środa, 29 sierpnia 2018

Dwie sagi: Stacja Jagodno i Spacer Aleją Róż to przeczytane w sierpniu

Coś mnie naszło na sagi, a może  nie potrafię się już rozstawać z bohaterami i chyba to będzie to :)
W zeszłym miesiącu rozpoczęłam serie stacja Jagodno i traf chciał, że udało mi się pozyskać dalsze części - to i przepadłam w kolejnych częściach. Zapraszam może i Ciebie zachęcę byś po którąś sięgnęła :)  Piękne okładki ;)


Wilczyńska Karolina -Serce z bibuły cz 4 - serii stacja Jagodno
 W trzech pierwszych częściach, był ten dreszczyk tajemniczości a tutaj ...wchodzimy już w płynącą dalej historie naszych bohaterów plus autorka serwuje nam kolejne nowe losy  następnej rodziny. Jeśli dobrnęłaś do tej części, to  tę  przeczytasz i nawet się nie zorientujesz kiedy sięgnie po kolejną ;)
320 st 2016 r wy

Wilczyńska Karolina -Życie jak malowane cz5
 Bardzo polubiłam te nasze panie i jak nic trzeba polubić formę w jakiej autorka  piszę ten cykl : czyli co  cześć wprowadza nam kolejną rodzinę i ich losowe perypetie. Oczywiście w tle mamy też zdawkowe poczynania naszych poprzednich bohaterów, czyli stworzyła się już telenowela. Miło i fajnie się czyta. 2017 r wy. 500st

Wilczyńska Karolina -Dom pełen słońca cz6
Kolejna część i nowi bohaterowie ze swoimi problemami, ona młoda on znacznie od niej starszy, a na dodatek zamożny- mający syna, któremu ten związek się nie podoba ...ach czy miłość zwycięży ;) I nasi ulubieńcy z poprzednich części fajnie sobie życie układają, to jak nic chyba wysyp ślubów powinien być :)
314st 2017 r wy

Wilczyńska Karolina -Uczucia zaklęte w kamieniu cz 7
Jak się polubi te wszystkie panie to i się wpadło po uszy w tę sagę. Życie toczy się leniwie może dlatego, że do Jagodna zajrzało lato ;) Miłość kwitnie może i będą z tego owoce, każdy coś tam planuje coś realizuje ....Oczywiście mamy i nową bohaterkę, ale niestety tajemnice lubią się ukrywać to i będzie kolejna część.
 312 st 2018 r wy

Podsumowując, miło spędziłam paręnaście wieczorów i z czystej ciekawości, jak tylko będzie kolejna cześć, to sięgnę, a co mi tam, lubię obyczajówkę mimo tego że, czasami potrafi się tak dłużyć ;) 

 Chciałam poznać twórczość tej autorki,( choć coś już czytałam ) to zawsze 2-3 książki trzeba przeczytać by stwierdzić, czy to jest to co lubimy ;) I tak sięgnęłam po cykl Spacer Aleją Róż

Świętek Edyta -Cień burzowych chmur cykl Spacer Aleją Róż  cz1
Rok 1949 i by się wydawało, że rodzina Szymczaków już najgorsze ma za sobą. Nowa władza nowe reformy i z dnia na dzień z ludzi zamożnych stają się biednymi obywatelami trapionymi wieloma niepowodzeniami. Niesamowita opowieść która przenosi nas w tamte czasy byśmy poczuli jak sie wtedy żyło...możesz mieć wszystko, by nagle nie mieć nic, a życie niekiedy zmienia się drastycznie. 352 st 2017 r wy

Świętek Edyta - Łąki kwitnące purpurą cz2
Rodzina Szymczaków poszukuje swojego miejsca padło na Nową Hutę - to czas kiedy była budowana. Absurd który wokół panował może nie mieścić się w głowie, choć autorka i tak delikatnie opisuję zdarzenia i sytuacje, które miały wtedy miejsce. Pani Edyta bardzo fajnie wprowadza nas w tamte realia  z jednej strony pokazując trudy każdego dnia, a z drugiej codzienne życie, gdzie miłość chce zagościć u każdego z rodziny Szymczaków :) Zachęcam do lektury ja na pewno sięgnę po dalsze losy bohaterów. 2017 r wy 381st

Świętek Edyta- Drzewa szumiące nadzieją cz3
To dalsze losy rodziny Szymczaków. I wkradła się monotonia  w początkową część książki - bo niby mamy trudy lat 50 i codzienne życie z dnia na dzień,  to powiało nudą. Końcówka książki już nas wciąga - to rok 60 i walka o powstanie kościoła - dochodzi do krwawych  starć. Niestety zryw w obronie wiary będzie wiele kosztował naszych bohaterów. I jak to w sagach bywa trzeba tak zrobić zakończenie, by ciekawość wzięła górę i byśmy sięgnęli po kolejną część...
490 st 2017 r wy mam to i przeczytam ;)

Podsumowanie: przeczytałam w tym roku 61 książek i  20704+ 2669=23373 stron
Co będę czytać w nachodzącym miesiącu? 4 cz pewnie już dzisiaj zacznę ( 5 cz nie mam a czy po nią sięgnę, to się okaże po przeczytaniu 4 cz) i cóż dalej jeszcze nie wiem ;)
Fajnej lektury życzę :)
Pozdrawiam serdecznie

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię sagi, więc mnie zachęciłaś,będę szukać tych pozycji,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonko i jak najbardziej zachęcam, powinny Ci się spodobać :)
   pozdrawiam

   Usuń
 2. Super ,ja też uwielbiam sagi .Od niedawna:)pa buziaczki idę do pracy:(:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O zapomniałam Ci powiedzieć o nich - a może wspomniałam ;) Anitko i znowu będziesz miała dzień wypełniony :)
   pozdrawiam i przesyłam buziaka

   Usuń
 3. Beatko no to mnie zainspirowałaś:)Tym razem nie znam żadnej pozycji(na razie:))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O i dla Ciebie Jadzi idealna literatura obyczajówka pełna wrażeń :)
   pozdrawiam

   Usuń
 4. Wypożyczyłam trzy pierwsze części Stacji Jagodno, zobaczę czy i mi się spodoba. Świętek czytałam, ale inne pozycje. Może kiedyś sięgnę po te pozycje, chociaż na razie wszystko co o PRL-u jakoś mnie odpycha, to takie szare czasy.
  Pozdrawiam Beatko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu to przepadłaś - sądzę, że te trzy pierwsze na pewno Ci się spodobają :) Mnie ostatnio coś interesuje historia i jak to było realnie, bo stwierdziłam że na lekcjach historii nic mnie nie nauczono - chyba nie miałam szczęścia do nauczycieli wykładających przedmiot( a i czasy były takie, że nic mówić nie było wolno), nawet niewiele wiem z opowieści ;)
   pozdrawiam

   Usuń