Witam Wszystkich serdecznie ! Zapraszam do mojego świata tego zwykłego i tego z pasjami ...

wtorek, 31 lipca 2012

Z książką w lipcu

Traf chciał że trafiły mi się 2 książki tej samej autorki: Monika Szwaja

Gosposia prawie do wszystkiego - Marysia wykształcona kobieta , której miłość albo mąż na jakiś czas przysłonił cały świat ...Pewne zdarzenie i bohaterka zmienia swoje życie . Jak tytuł sam mówi zostaję gosposią z klasą , a może i nie tylko nią ?  Bardzo łajna historia , czyta się przyjemnie ...

Matka wszystkich lalek - dwie bohaterki i dwa światy które czyta się na zmianę .
Pierwsza historia,  czas wojny. Śledzimy losy dziewczynki, a potem kobiety która dowiaduję się że ona to nie ona ,że jest kimś innym ...Może przeżycia z dzieciństwa sprawiły że jest matką wszystkich lalek ?

Tajemnica wychodzi na jaw i życie Claire nagle się zmienia - to druga opowieść .Co zrobi dziewczyna i gdzie los ją ześle ?
Jakoś dziwnie mi się czytało - to przez te ciągłe przeskakiwanie z jednego opowiadania do drugiego. Mimo to obie historie były bardzo ciekawe i fajnie się ze sobą potoczyły .

Rowerowo pon- 9km, suma 244,5

Miło mi że do mnie zaglądacie i miłe słówko zostawiacie :)
Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze:

 1. Zasmuciła mnie ostatnio informacja, że p.Szwaja przestała tworzyć a zajęła się produkcją wydawniczą.Jej powieści należą do tych, których po przeczytaniu nie odkłada się na półkę bez głębszego zastanowienia.Do tego jeszcze ten styl, ta lekka ironia, przymrużenie oka...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam o tym -bo lubię ja czytać - lalki nie czytałam zapisuję :) ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też lubię jej książki i mam nadzieję że wena pisarska w niej nie wygaśnie i za jakiś czas napiszę coś równie dobrego jak te książki :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń